Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Více viz "Ochrana osobních údajů". Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

O NÁS

Již 22 rokem aktivně působíme na českém trhu, jsme ryze českou obchodní společností zabývající se prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky

Celý článek

 

VETERINÁRNÍ LABORATOŘ

VLAB veterinární laboratoř zajišťuje kompletní biochemická, hematologická, imunologická a další speciální vyšetření  pro veterinární lékaře z celé ČR.

Ve spolupráci se švýcarskou laboratoří HESKA AG provádí vyšetřování alergenů pomocí specifického IgE testování Allercept.

www.vlab.cz

 

KONTAKT
LABtechnik,s.r.o.
Kamenice 771/34
62500 Brno
 547 253 119
E-mail: info@labtechnik.cz

     

EXIGO H400

Veterinární hematologický analyzátor

 

Číslo produktu: H400
Výrobce: BOULE MEDICAL AB

 

Veterinární hematologický analyzátor EXIGO H400, který je nástupcem kvalitního a osvědčeného analyzátoru EXIGO-EOS přichází na trh s mnoha novými funkcemi a výhodami pro uživatele. Unikátní systém kontroly distribuce krvinek v měřících kanálech, mikro adaptér MPA, vestavěná 3D míchačka krevních vzorků, absolutně bezúdržbový systém, to vše společně s dalšími výhodami vytváří robustní, přesně a správně měřící flexibilní hematologický systém s jedinečnými vlastnostmi.

 

SPECIFIKACE
 • 19 parametrů krevního obrazu včetně 4-populačního diferenciálního rozpočtu WBC (lymfocyty, monocyty, eosinofily, neutrofily)

 • jediný analyzátor na trhu umožňuje mimo běžného měření ze zkumavky také měření z kapky krve pomocí MPA adaptéru. Jedná se o rychlý, netraumatizující odběr a měření krevního obrazu zejména malých zvířat (kočka, králík, fretka, morče, činčila, myš, potkan/krysa, apod.), již není potřeba zkumavka !

 • MPA adaptér - patentovaný a jedinečný systém přímého měření z kapky krve, z vytlačené kapky krve pacienta stačí odebrat pouze 20 ul krve přímo do kapiláry, kapiláru vložit do analyzátoru a do 45 vteřin je znám kompletní výsledek krevního obrazu

 • Advanced WBC DIFF, tento speciálně přizpůsobený diferenciální rozpočet měření zvířecí krve s vestavěnými plovoucími diskriminátory zajišťuje přesné rozdělení buněk do jednotlivých frakcí

 • unikátní systém kontroly distribuce krvinek v měřících kanálech nepřetržitě monitoruje průběh měření a v případě nestandardního průběhu analýzy způsobené např. shlukováním buněk, atypickými tvary buněk, nedostačující lýzou nukleovaných buněk apod. analyzátor toto vyhodnotí a označí příslušný parametr výstražným příznakem

 • inteligentní funkce iPAD informuje lékaře o možné diagnóze a doporučí další vyšetřovací postup v situaci, kdy některý z parametrů je označen výstražným příznakem a/nebo suspektním hlášením. Ve většině případů je následně doporučeno (podle správné laboratorní praxe a prozatím jediné referenční metody) provést mikroskopické ověření počtu krevních elementů daného parametru k potvrzení správnosti a přesnosti analýzy

 • automatické čistící funkce (vestavěná enzymatická reagencie) slouží k dokonalému čištění měřících apertur a celého ředícího systému analyzátoru, čímž je absolutně minimalizována údržba z pohledu uživatele

 • čtyř-reagenční systém, opravdové měření koncentrace eosinofilů
 • paměť na 50000 výsledků

 • vestavěná tří-dimenzionální míchačka zkumavek optimálně promíchá krevní vzorek před analýzou
 • velký barevný dotykový displej, u výsledků je vždy zobrazený referenční rozsah pro každý živočišný druh

 • zabezpečený přenos výsledků do veterinárních informačních systémů WinVet a Vetis

PROFILY MĚŘENÍ / PARAMETRY

Pes, kočka, králík, fretka, morče, činčila, potkan/krysa, myš, kůň, skot, prase, koza, ovce, velbloud.

Analyzátor umožňuje měření krevního obrazu ve dvou režimech:

19 parametrů ( pes, kočka, kůň ) RBC, RDW, RDW%, PLT, MPV%, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, WBC + 4 pop. diferenciál LYM, LYM%, MON, MON%, NEUT, NEUT%, EOS, EOS%.

17 parametrů ( pes, kočka, králík, fretka, morče, činčila, potkan/krysa, myš, kůň, skot, prase, koza, ovce, velbloud ) RBC, RDW, RDW%, PLT, MPV%, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, WBC + 3 pop. diferenciál LYM, LYM%, MON, MON%, GRAN, GRAN%.

 

MPA ADAPTÉR

Měření krevního obrazu z kapky krve pomocí MPA adaptéru. Jedná se o rychlý, netraumatizující odběr a měření krevního obrazu zejména malých zvířat (kočka, králík, fretka, morče, činčila, myš, potkan/krysa, apod.), již není potřeba zkumavka !

1. Jednoduchá příprava zvířete k odběru krve, stačí jedna kapka krve, odběr do 20 ul kapiláry (není zapotřebí provádět žádné další ředění). 2. Vložení kapiláry do mikro adaptéru MPA. 3. Vložení adaptéru do MPA analyzátoru, automatické spuštění analýzy, výsledek do 45 vteřin.

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.