KATALOGY |
Katalog laboratorní a veterinární techniky LABtechnik a další katalogy výrobců laboratorní technky ke stažení. |
VETERINÁRNÍ LABORATOŘ |
Ve spolupráci se švýcarskou laboratoří HESKA AG provádí vyšetřování alergenů pomocí specifického IgE testování Allercept. |
KONTAKT |
LABtechnik,s.r.o. |
- Úvod
- FUJIFILM AU10V veterinární imunochemický analyzátor
FUJIFILM AU10V veterinární imunochemický analyzátor

- Kompletní specifikace
- FUJIFILM AU10V veterinární imunochemický analyzátorskladembez DPH
Imunologický analyzátor FUJIFILM IMMUNO AU10 je nejnovějším přírůstkem firmy FUJIFILM určený pro veterinární kliniky a praxe, který je schopen přesně a správně vyhodnotit koncentraci parametrů T4 (canine/feline), TSH (canine), Kortizolu, BA (žlučové kyseliny), Progesteronu a nově SAA (sérový amyloid A) ve zvířecí krvi. Analyzátor vyniká vysokou spolehlivostí, excelentní přesností a správností měření.
V současnosti jako jediný čistě veterinární analyzátor na trhu je schopen analyzovat koncentraci TSH.
Korelační studie FUJFILM AU10V versus CLEIA chemiluminiscence (Immulite).
Ke stažení zde
Nově máme k dispozici korelační studii testu FUJIFILM progesteron versus systém CLEIA chemiluminiscence (Immulite) a RIA (Beckmann Coulter), jenž jsou v současnosti považovány jako zlaté standardy v laboratorní diagnostice. Tato studie byla provedena v centru reprodukčních studií CERCA ve Francii pod vedením velmi známého a uznávaného p. Prof. Fontbonne.
Ke stažení zde
SPECIFIKACE
- plně automatický a jediný opravdový veterinární imunochemický analyzátor s technologií měření tzv. SPF-Surface Plasmon Fluorescence (fluorescenční detekce na tenké vrstvě) je zárukou správné a přesné analýzy, analyzátor je kvalitativně srovnatelný s velkými imuno analyzátory používanými v klinických laboratořích
excelentní přesnost a reprodukovatelnost měření, vysoká odolnost vůči interferencím ve vzorku
typ vzorku - plazma/sérum, požadovaný objem 100 ul
čas ke změření 1 parametru 8-10 minut, v závislosti na parametru
analyzátor je do 3 minut po zapnutí připraven k měření
není vyžadována žádná denní údržba
pokračující vývoj dalších parametrů
připojení do veterinárních informačních systémů WinVet, Vetfox, Vetis, Vetbook
PRINCIP MĚŘENÍ
SPF - Surface Plasmon Fluorescence (fluorescenční detekce na tenké vrstvě) je technologie založená na interakci mezi antigenem a specifickou protilátkou. Nadávkováním vzorku do reagenční kazety dojde k navázání antigenu mezi primární a sekundární protilátku a vytvoření tzv. sendvičového imunokomplexu v případě stanovení koncentrace TSH. Ke stanovení koncentrace např. T4 a Kortizolu je využívána kompetitivní imunochemická reakce mezi stanovovaným analytem a specifickou biovrstvou nanesenou na tenké vrstvě.
Laserový paprsek s p-polarizací jako zdroj světla osvítí měřící pole (tenkou vrstvu) pod specifickým (rezonančním) úhlem. Světlo laseru je zcela pohlceno dielektrickou vrsvou (vrstva mezi nosnou částí a zlatou vrstvou měřícího pole), kde následně dochází k excitaci volných elektronů, čímž dochází k vytvoření povrchových plazmonů. Tyto plazmony jako zdroj elektromagnetické pole excitují pouze flurescenční značky navázané v imunokomplexech.
Detektor snímá intenzitu záření fluorescenčních značek a tím je stanovována koncentrace antigenu ve vzorku.
Hlavní předností této metody proti jiným imunochemickým metodám je to, že není potřebné vymývat nenávazané fluorescenční značky jako u jiných imunochemických metod (např. Elisa) z důvodu působení plazmonů pouze v biovrstvě (max. do 200 nm od dielektrické vrstvy).
REAGENČNÍ KAZETA
Reagenční kazeta se skládá ze tří základních částí: nosná deska s měřícími poli, krycí horní deska a dvě reagenční nádobky.
V první reagenční nádobce dojde ke smíchání nadávkovaného vzorku s lyofilizovanou reagencií 0 (reakční krok - 0), sloužící k zabránění nežádoucích působení interferentů ve vzorku.
Následně je tento promíchaný vzorek nadávkován do druhé reagenční nádobky obsahující lyofilizovanou reagencii 1 (reakční krok 1), kde dojde k promíchání reagencie (protilátka s navázanými fluorescenčními nanočásticemi) se vzorkem a vytvoření první fáze imunoreakce.
V dalším kroku je vzorek nadávkován do průtokové části a je konstantním tokem nasáván do třech měřících polí, které mají rozdílné funkce.
Měřící pole 1: negativní kontrolní pole, na tomto poli nedochází k žádné imunoreakci s analytem, je využíváno ke kompenzaci nespecifické adsorpce.
Měřící pole 2: měřící pole, v tomto poli probíhá druhá fáze imunoreakce, kdy na primární protilátku navázanou na biovrstvě testovacího pole jsou adherovány sekundární protilátky obsahující antigen a fluorescenční částice. Vzniklé imunokomplexy jsou přímo nebo nepřímo úměrné (v závislosti na metodě – sendvičová / kompetitivní) koncentraci antigenu ve vzorku.
Měřící pole 3: pozitivní testovací pole, na tomto poli dochází k imunoreakci mezi sekundárními nanočásticemi a předem známým počtem primárních nanočástic (obsahující bovinní albumin) navázaných na zlaté vrstvě. Při této reakci je porovnáván poměr obsazených a neobsazených primárních nanočástic za časovou jednotku k získání koeficientu rychlosti kinetické reakce. Tento koeficient slouží ke kompenzaci hodnoty získané na testovacím poli v závislosti na fyzikálně-chemických vlastnostech vzorku (lipemie, hemolýza, ikterus).
POSTUP ANALÝZY
Velmi jednoduchá obsluha, k analýze stačí pouze dva kroky.
![]() | ![]() |
1. vložení dávkovací špičky, vzorku a reagenční kazety | 2. stisknutí tlačítka START |
JAK PRACUJE FUJIFILM AU-10V
FUJIFILM IMMUNO AU10V WEBINAR " Progesterone, use it easily"
Webinář na téma vhodné doby krytí fen na základě koncentrace progesteronu v krvi, tak jak ji vidí p.Prof. Alain Fontbonne z Veterinary College, Paris, France.