Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Více viz "Ochrana osobních údajů". Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

O NÁS

Již 22 rokem aktivně působíme na českém trhu, jsme ryze českou obchodní společností zabývající se prodejem a servisem laboratorní, analytické a medicínské techniky

Celý článek

 

VETERINÁRNÍ LABORATOŘ

VLAB veterinární laboratoř zajišťuje kompletní biochemická, hematologická, imunologická a další speciální vyšetření  pro veterinární lékaře z celé ČR.

Ve spolupráci se švýcarskou laboratoří HESKA AG provádí vyšetřování alergenů pomocí specifického IgE testování Allercept.

www.vlab.cz

 

KONTAKT
LABtechnik,s.r.o.
Kamenice 771/34
62500 Brno
 547 253 119
E-mail: info@labtechnik.cz

 


Úvod » VETERINÁRNÍ TECHNIKA » Biochem. analyzátor FUJIFILM » FUJIFILM NX700V, veterinární biochemický analyzátor


    

FUJIFILM NX700V, veterinární biochemický analyzátor

 

Dostupnost: do měsíce
Výrobce: FUJIFILM Japonsko

NX700V - nový výkonný veterinární biochemický analyzátor jako jediný analyzátor na trhu ve třídě malých analyzátorů pracujících na bázi suché chemie umožňuje měření až 5 pacientů současně. Analyzátor je vhodný na větší veterinární kliniky, do výzkumných ústavů, laboratoří a zejména tam, kde je požadována rychlá analýza většího množství vzorků v jednom čase a kde obsluhující personál nemá čas čekat na ukončení analýzy jednotlivě vkládaných vzorků, tak jak je běžné u jiných analyzátorů jednovzorkového typu.

Nově v nabídce slidů pro analyzátor FUJIFILM je nyní k dispozici parametr vc-CRP (psi c-reaktivní protein)

Fujifilm rozšířil portofolio testů o následující parametry Globulin, ALB/GLOB, BUN/CREA, Na/K
Detail

 

SPECIFIKACE

 • analyzátor pracuje na bázi suché chemie (vícevrstvá slidová technologie s vysokou odolností vůči interferencím ve vzorku), analyzátor vyniká excelentní přesností a reprodukovatelností měření v celém rozsahu pásma měřitelnosti

 • nejrychlejší analyzátor na trhu ve třídě malých analyzátorů, 12 parametrů změří za 7 minut /190 testů za hodinu, možnost vložení až pěti vzorků v jednom čase, tzn. až 75 minut analýzy bez nutnosti zdržování se u analyzátoru

 • velký dotykový barevný 7" displej

 • automatická kalibrace, vnitřní elektronická kontrola kvality

 • typ vzorku - plazma, serum, plná krev, moč (v závislosti na parametru), potřebné množství k analýze: kolorimetrické testy 10 ul, ISE 50 ul

 • možnost vložení až 20 slidů (parametrů) k jednomu měřenému pacientovi s možností individuální volby parametrů, lze využít panely (jaterní, ledvinový, komplexní, předoperační a plus panel)

 • funkce automatického ředění vzorku a automatický přepočet v případě, že výsledek je mimo měřitelný rozsah

 • analyzátor nevyžaduje žádnou denní údržbu

 • přednastavené profily měření: pes, kočka, králík, fretka, kůň, skot, prase, ovce, koza, potkan, činčila, psoun, morče, možnost uložení až 50 dalších profilů

 • vestavěná tiskárna, výstup RS232, LAN do PC

 • velmi jednouché intuitivní ovládání

 • zabezpečený přenos výsledků do veterinárních informačních systémů WinVet a Vetis

 

MĚŘENÉ PARAMETRY (SLIDY)

ALP, v-AMYL, CHE, CPK, GGT, AST, ALT, LDH, ALB, BUN, Ca, CREA, DBIL, GLUC, IP, Mg, TBIL, NH3, CHOL, TG, TP, UA, Na, K, Cl, v-LIPASE (psí pankreatická lipáza), tCO2, CRP-Canine, GLOB*, ALB/GLOB*, BUN/CREA*, Na/K*.

* kalkulované parametry

DOSTUPNÉ PANELY (PŘEDBALENÉ SLIDY)

COMPHE (Komplexní panel) 15p : BUN, CREA, PHOS, ALT,ALP, GMT,TBIL, GLUC, TP, ALB, CA, CHOL, GLOB*, ALB/GLOB*, BUN/CREA*

PRSURG (Předoperační panel) 7p : BUN, CREA, ALT, ALP, GLUC, TP, BUN/CREA*

KIDNY (Ledvinový panel) 9p : BUN, CREA, PHOS, TP, ALB, CA, GLOB*, ALB/GLOB*, BUN/CREA*

LIVER (Jaterní panel) 6p : ALT, ALP, GMT, TBIL, GLUC, ALB

PLUS (Plus panel) 6p : v-AMYL, GOT/AST, MG, NA-K-Cl, TG, v-LIPASE

 

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Velký dotykový barevný 7" displej s grafickým zobrazením ve formě nabídek z menu nabízí bezkonkurenčně nejjednodušší ovládání analyzátoru.  Blesková odezva na jednotlivé volby z menu umožňuje uživateli rychle a s přehledem zadávat potřebné informace. Pokud je zapotřebí změřit statimový vzorek je tu funkce "STATIM" s pomocí které lze provést prioritní analýzu statimového vzorku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TECHNICKÉ INFORMACE O SLIDU

 

POSTUP ANALÝZY

K analýze stačí pouze tři následující kroky

1. vložení slidů 2. vložení adaptérů se vzorkem, možnost vložení až pěti vzorků současně 3. zadání informace o pacientech, stisknutí tlačítka "START"

 

PŘESNOST MĚŘENÍ

Excelentní přesnost a správnost měření (viz. grafy) je dosažena použitím speciální chemické technologie vyvinuté firmou FUJIFILM při výrobě slidů, robustností měřícího systému a použitím moderních technologií při konstrukci analyzátoru.

 

KALIBRACE

Analyzátor není nutné kalibrovat, kalibrační informace se do analyzátoru registrují pomocí tzv. QC karty, kterou stačí jednoduše vložit do čtecí štěrbiny umístěné na přední dolní straně analyzátoru. Kalibrační karta je dodávána s každým balením slidů a načítá se pouze jednou pro celou šarži.