Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Pracovní doba: Po-Pá 8.00 - 16.00 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
11.08.2023
EXIGO H50V
EXIGO H50V EXIGO H50V jako zbrusu nový nástupce velmi kvalitního a osvědčeného analyzátoru EXIGO H400 využívá k analýze krevního obra... číst celé
20.01.2020
FUJIFILM NX700i
FUJIFILM NX700i - výkonný klinický biochemický analyzátor, který jako jediný analyzátor na trhu ve třídě malých analyzátorů pracujícíc... číst celé
01.08.2018
FUJIFILM NX700V
FUJIFILM NX700V - výkonný veterinární biochemický analyzátor, který jako jediný analyzátor na trhu ve třídě malých analyzátorů pracují... číst celé
Zobrazit všechny novinky
KATALOGY

Katalog laboratorní a veterinární techniky LABtechnik a další katalogy výrobců laboratorní technky ke stažení.

  Detail

 

VETERINÁRNÍ LABORATOŘ

VLAB veterinární laboratoř zajišťuje kompletní biochemická, hematologická, imunologická a další speciální vyšetření  pro veterinární lékaře z celé ČR.

Ve spolupráci se švýcarskou laboratoří HESKA AG provádí vyšetřování alergenů pomocí specifického IgE testování Allercept.

  www.vlab.cz

 

KONTAKT

LABtechnik,s.r.o.
Studentská 812/6
62500 Brno
+ 420 547 253 119
E-mail: info@labtechnik.cz

 

 1. Úvod
 2. VETERINÁRNÍ TECHNIKA
 3. FUJIFILM AU10V imuno analyzátor

FUJIFILM AU10V imuno analyzátor

Imunologický analyzátor FUJIFILM IMMUNO AU10 je nejnovějším přírůstkem firmy FUJIFILM určený pro veterinární kliniky a praxe, který je schopen přesně a správně vyhodnotit koncentraci parametrů T4 (canine/feline), TSH (canine), Kortizolu, BA (žlučové kyseliny), Progesteronu a SAA (sérový amyloid A) ve zvířecí krvi. Analyzátor vyniká vysokou spolehlivostí, excelentní přesností a správností měření.

Nově máme k dispozici korelační studii testu FUJIFILM progesteron versus systém CLEIA chemiluminiscence (Immulite) a RIA (Beckmann Coulter), jenž jsou v současnosti považovány jako zlaté standardy v laboratorní diagnostice. Tato studie byla provedena v centru reprodukčních studií CERCA ve Francii pod vedením velmi známého a uznávaného p. Prof. Fontbonne.

Ke stažení zde

JAK PRACUJE FUJIFILM AU-10V

SPECIFIKACE

 • plně automatický a jediný opravdový veterinární imunochemický analyzátor s technologií měření tzv. SPF-Surface Plasmon Fluorescence (fluorescenční detekce na tenké vrstvě) je zárukou správné a přesné analýzy, analyzátor je kvalitativně srovnatelný s velkými imuno analyzátory používanými v klinických laboratořích
 • typ vzorku - plazma/sérum, požadovaný objem 100 ul

 • excelentní přesnost a reprodukovatelnost měření, vysoká odolnost vůči interferencím ve vzorku
 • čas ke změření 1 parametru 8-10 minut, v závislosti na parametru

 • analyzátor je do 3 minut po zapnutí připraven k měření

 • není vyžadována žádná denní údržba

 • pokračující vývoj dalších parametrů

 • připojení do veterinárních informačních systémů WinVet, Vetfox, Vetis, Vetbook

PRINCIP MĚŘENÍ

SPF - Surface Plasmon Fluorescence (fluorescenční detekce na tenké vrstvě) je technologie založená na interakci mezi antigenem a specifickou protilátkou. Nadávkováním vzorku do reagenční kazety dojde k navázání antigenu mezi primární a sekundární protilátku a vytvoření tzv. sendvičového imunokomplexu v případě stanovení koncentrace TSH. Ke stanovení koncentrace např. T4 a Kortizolu je využívána kompetitivní imunochemická reakce mezi stanovovaným analytem a specifickou biovrstvou nanesenou na tenké vrstvě.

Laserový paprsek s p-polarizací jako zdroj světla osvítí měřící pole (tenkou vrstvu) pod specifickým (rezonančním) úhlem. Světlo laseru je zcela pohlceno dielektrickou vrsvou (vrstva mezi nosnou částí a zlatou vrstvou měřícího pole), kde následně dochází k excitaci volných elektronů, čímž dochází k vytvoření povrchových plazmonů. Tyto plazmony jako zdroj elektromagnetické pole excitují pouze flurescenční značky navázané v imunokomplexech.
Detektor snímá intenzitu záření fluorescenčních značek, která je úměrná koncentraci antigenu ve vzorku.

Hlavní předností této metody proti jiným imunochemickým metodám je to, že není potřebné vymývat nenávazané fluorescenční značky jako u jiných imunochemických metod (např. Elisa) z důvodu působení plazmonů pouze v biovrstvě (max. do 200 nm od dielektrické vrstvy).

REAGENČNÍ KAZETA

Reagenční kazeta se skládá ze tří základních částí: nosná deska s měřícími poli, krycí horní deska a dvě reagenční nádobky.

V první reagenční nádobce dojde ke smíchání nadávkovaného vzorku s lyofilizovanou reagencií 0 (reakční krok - 0), sloužící k zabránění nežádoucích působení interferentů ve vzorku.

Následně je tento promíchaný vzorek nadávkován do druhé reagenční nádobky obsahující lyofilizovanou reagencii 1 (reakční krok 1), kde dojde k promíchání reagencie (protilátka s navázanými fluorescenčními nanočásticemi) se vzorkem a vytvoření první fáze imunoreakce.

V dalším kroku je vzorek nadávkován do průtokové části a je konstantním tokem nasáván do třech měřících polí, které mají rozdílné funkce.

Měřící pole 1: negativní kontrolní pole, na tomto poli nedochází k žádné imunoreakci s analytem, je využíváno ke kompenzaci nespecifické adsorpce.

Měřící pole 2: měřící pole, v tomto poli probíhá druhá fáze imunoreakce, kdy na primární protilátku navázanou na biovrstvě testovacího pole jsou adherovány sekundární protilátky obsahující antigen a fluorescenční částice. Vzniklé imunokomplexy jsou přímo nebo nepřímo úměrné (v závislosti na metodě – sendvičová / kompetitivní) koncentraci antigenu ve vzorku.

Měřící pole 3: pozitivní testovací pole, na tomto poli dochází k imunoreakci mezi sekundárními nanočásticemi a předem známým počtem primárních nanočástic (obsahující bovinní albumin) navázaných na zlaté vrstvě. Při této reakci je porovnáván poměr obsazených a neobsazených primárních nanočástic za časovou jednotku k získání koeficientu rychlosti kinetické reakce. Tento koeficient slouží ke kompenzaci hodnoty získané na testovacím poli v závislosti na fyzikálně-chemických vlastnostech vzorku (lipemie, hemolýza, ikterus).

POSTUP ANALÝZY

Velmi jednoduchá obsluha, k analýze stačí pouze dva kroky.

1. vložení dávkovací špičky, vzorku a reagenční kazety2. stisknutí tlačítka START

EXCELENTNÍ KORELACE

FUJIFILM IMMUNO AU10V WEBINAR " Progesterone, use it easily"

Webinář na téma vhodné doby krytí fen na základě koncentrace progesteronu v krvi, tak jak ji vidí p.Prof. Alain Fontbonne z Veterinary College, Paris, France.

Na českém trhu zastupujeme níže uvedené společnosti:

                       

 

Informace pro zákazníky
Kde nás najdete

RYCHLÝ KONTAKT
LABtechnik,s.r.o.
Pracovní doba: Po-Pá 8.00 - 16.00 hod.
LABtechnik © 1997 - 2022 / všechna práva vyhrazena.